Slektstavle til
familien Servan Homme

Dag Arild Honne

Dag Arild Honne

Mann 1946 - 1990  (44 år)   Har flere enn 100 aner og 2 etterkommere i Familietreet.


Personlig informasjon    |    Anetre    |    Media    |    Hendelseskart    |    Alle    |    PDF

  • Navn Dag Arild Honne
    Fødsel 6 Apr 1946  Fredrikstad, Østfold, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Kjønn Mann
    Død 24 Jun 1990  Lillehammer, Oppland, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Dødsannonse i Moss Avis, mandag 25. juni 1990
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Dødsannonse i Moss Avis, mandag 25. juni 1990
    Vår kjære
    Dag A. Honne
    født 6.4.1946.
    døde fra oss i dag.
    Lillehammer, 24. juni 1990.
    Karin
    Ellen og Helene
    Else Honne
    Bente Honne
    Øvrige familie

    I stedet for blomster ønsket Dag en gave til Den Norske Kreftforening.
    Bankgiro 900.4122, postgiro 500.4122.
    Minneord / Nekrolog 26 Jun 1990 
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Minneord i Gudbrandsdølen Lillehammer Tilskuer, tirsdag 26. juni 1990
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Minneord i Gudbrandsdølen Lillehammer Tilskuer, tirsdag 26. juni 1990
    Minneord
    Dag Honne, Lillehammer, er død, 43 år gammel. En over tre år lang kamp mot sykdom er over.

    I G og LT vil han bli husket for det budskap han stod fram med i et intervju om sykdommen sin, første gang for to og et halvt år siden. — Du kan aldri være sikker. Jeg må kanskje leve med dødsstemplet i panna. Men jeg vil tenke positivt, ikke negativt, sa han i avisen. Han fortalte om sin kamp mot kreften, en kamp som startet da han oppdaget en kul i lysken før jul i 1986.

    Hans motiv for å stå fram i avisen med sin historie var ønsket om å formidle sitt budskap til andre. Vi fikk telefoner og brev som viste at han lyktes i det. Hans gjennomtenkte og bevisste forhold til det å bli rammet av en livstruende sykdom før han hadde passert 40 år, var en hjelp for mange.

    Han fortalte om frykt og håp, om ubetenksomhet fra noen og om støtte fra andre. Han gledet seg over dagene han fikk etter den første behandlingsrunden, men var samtidig åpen om at uvissheten lå der.

    Han visste at han hadde gode sjanser til å bli frisk. Men han visste også at faren for tilbakefall lå der. Da det kom, tok han fortsatt opp kampen og prøvde alt. Og han kjempet seg til måneder og år med liv før han måtte gi tapt.

    Det er bare et par uker siden jeg traff ham siste gang. Han hadde fortsatt et smil og en kjapp replikk på lur. Han levde tiden sin ut.
    Asbjørn Ringen.
    Begravelse 30 Jun 1990  Lillehammer kirke, Lillehammer, Oppland, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet 
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Bisettelse (Dagningen, lørdag 30. juni 1990)
    Dag Arild Honne (1946-1990) - Bisettelse (Dagningen, lørdag 30. juni 1990)
    Dag Honne
    ble bisatt torsdag i Lillehammer kirke, der organist Leif Solberg innledet minnegudstjenesten med musikk av Bach, Cappelen og Larsen. Så spilte Gaute Solås på saksofon, akkompagnert av Dag Amundsen på piano «To be where I am» fra «Mission» av Jan Garbarek. Den store forsamlingen sang deretter «Deilig er jorden».

    Kapellan Arne Svilosen forrettet. Han nevnte at det vel ikke er vanlig med «Deilig er jorden» ved en gravferd, men det som preget Dags liv, skal også prege denne avskjedsstunden. Han var en gjennomført real kar, som bevarte glimtet i øyet like til det siste, og en personlig venn av presten. Dag var noe for seg sjøl, men da kan en også være noe for andre. Han var utpreget sosialt anlagt, og hadde lett for å kommunisere med alle typer mennesker, den gamle engelske gentlemanstypen. Han var ikke levende død, men full av positivt liv tross sin alvorlige sykdom, hadde innlevelse, engasjement og en måte å leve på, som var en utfordring til oss alle. Han fant livsverdier ved sitt medlemskap i St. Johannes losjen, men det mest verdifulle for ham, var selvsagt hans kjære Karin og døtrene Helene og Ellen. - Vi takker for medmenneskelighet og lyser fred over Dag Honnes minne.

    Morten Jostad leste så diktet «Jeg plantet et tre» av Arnulf Øverland. Deretter talte presten fra 1. Kor. 13, hvor det blant annet står: «Om jeg gir alt jeg eier til brød for de fattige, ja, om jeg gir meg selv til å brennes, men ikke har kjærlighet, da gagner det meg intet. - Kjærligheten utholder alt, tror alt, håper alt, tåler alt. - Nå forstår jeg stykkevis, da skal jeg forstå fullt ut. Så blir de stående disse tre: Tro, håp og kjærlighet. Men størst blant dem er kjærligheten.»

    Det er så godt å møte kjærligheten hos våre nærmeste og hos andre. Verden ville bli så mørk og fattig uten den. Men den fullkomne kjærligheten kommer bare fra Gud, han som er kjærlighet. Det viste han ved Jesus Kristus. Kristendommen består av to viktige ting som er nødvendige for å bevare det gode livet: Kjærlighet og grenser.

    Forsamlingen sang deretter «Alltid freidig». Solås og Amundsen spilte «Imagine» av John Len-non. Jordfestelsen ble forrettet og «A leva, det er å elska» ble sunget. Så spilte organisten «Adagio» av Albinoni og til utgang «Largo» av Handel.

    Det ble gitt en pengegave til Kreftsaken før gudstjenesten.
    Søsken 1 søster 
    Person ID I22990  Servan Homme
    Sist endret 28 Aug 2024

    Far AnerJan Arild Natvig Honne,   f. 27 Okt 1916, Oslo, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedetd. 6 Jul 1983, Oslo, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet (Alder 66 år)
    Mor Else Birgitte Nicolaissen,   f. 23 Aug 1916, Oslo, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedetd. 9 Aug 2002, Bærum, Akershus, Norway Finn alle personer med hendelser på dette stedet (Alder 85 år)
    Ekteskap 30 Mai 1941 
    Alder ved ekteskap Han : 24 år og 7 måneder - Hun : 24 år og 9 måneder.
    Famile ID F8182  Gruppeskjema  |  Familiediagram

    Familie Nålevende
    Barn 
     1. Kvinne Nålevende
     2. Kvinne Nålevende
    Famile ID F8206  Gruppeskjema  |  Familiediagram
    Sist endret 28 Aug 2024

  • Anetre
    1Dag Arild Honne(1946 – 1990)
    2Jan Arild Natvig Honne(1916 – 1983)
    4Jacob Andersen Honne(1884 – 1968)
    8
    9
    5Aagot Natvig(1885 – 1948)
    10Jacob Andreas Natvig(1823 – 1891)
    11Johanne Christine Natvig(1844 – 1931)
    3Else Birgitte Nicolaissen(1916 – 2002)
    6
    12
    13
    7
    14
    15

  • Hendelseskart
    Link til Google MapsFødsel - 6 Apr 1946 - Fredrikstad, Østfold, Norway Link til Google Earth
    Link til Google MapsDød - 24 Jun 1990 - Lillehammer, Oppland, Norway Link til Google Earth
     = Link til Google Earth 

  • Bilder
    Dag Arild Honne (1946-1990)
    Dag Arild Honne (1946-1990)